| Order | Team 1 | Team 2 | Score | Attendance | Year | Competition | City/Stadium | Stadium |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | BEGLES-BORDEAUX | LA ROCHELLE | 6-36 | 42115 | 2023 | Top 14 | Bordeaux | Stade Matmut-Atlantique |
| 2 | TOULON | LA ROCHELLE | 8-23 | 41990 | 2023 | Top 14 | Marseille | Stade Velodrome |
| 3 | BEGLES-BORDEAUX | LA ROCHELLE | 20-15 | 38503 | 2020 | Top 14 | Bordeaux | Stade Matmut-Atlantique |
| 4 | LEINSTER | LA ROCHELLE | 25-24 | 38044 | 2026 | Coupe d'europe de rugby Poule 3 | ||
| 5 | BEGLES-BORDEAUX | LA ROCHELLE | 29-19 | 36253 | 2018 | Top 14 | Bordeaux | Stade Matmut-Atlantique |
| 6 | BAYONNE | LA ROCHELLE | 26-15 | 34560 | 2026 | Top 14 | San Sebastien | Anoeta |
| 7 | BEGLES-BORDEAUX | LA ROCHELLE | 23-18 | 32931 | 2026 | Top 14 | ||
| 8 | BEGLES-BORDEAUX | LA ROCHELLE | 15-16 | 32509 | 2022 | Top 14 | Bordeaux | Chaban Delmas (Parc Lescure) |
| 9 | TOULOUSE | LA ROCHELLE | 31-31 | 32500 | 2024 | Top 14 | Toulouse | Stadium |
| 10 | BAYONNE | LA ROCHELLE | 37-7 | 32454 | 2025 | Top 14 | San Sebastien | Anoeta |
| 11 | BEGLES-BORDEAUX | LA ROCHELLE | 10-21 | 32215 | 2025 | Top 14 | Chaban Delmas (Parc Lescure) | |
| 12 | TOULOUSE | LA ROCHELLE | 60-14 | 31810 | 2026 | Top 14 | Stadium | |
| 13 | BEGLES-BORDEAUX | LA ROCHELLE | 21-22 | 30884 | 2015 | Top 14 | Bordeaux | Chaban Delmas (Parc Lescure) |
| 14 | BEGLES-BORDEAUX | LA ROCHELLE | 34-14 | 28751 | 2024 | Top 14 | Bordeaux | Chaban Delmas (Parc Lescure) |
| 15 | BEGLES-BORDEAUX | LA ROCHELLE | 13-31 | 28269 | 2022 | Coupe d'europe de rugby 1/8 f | Bordeaux | Chaban Delmas (Parc Lescure) |
| 16 | BEGLES-BORDEAUX | LA ROCHELLE | 26-0 | 28212 | 2017 | Top 14 | Bordeaux | Chaban Delmas (Parc Lescure) |
| 17 | TOULOUSE | LA ROCHELLE | 23-16 | 28000 | 2022 | Top 14 | Toulouse | Stadium |
| 18 | BEGLES-BORDEAUX | LA ROCHELLE | 34-22 | 25200 | 2019 | Top 14 | Bordeaux | Chaban Delmas (Parc Lescure) |
| 19 | RACING PARIS | LA ROCHELLE | 19-12 | 21136 | 2018 | Top 14 | Nanterre | U Arena |
| 20 | BEGLES-BORDEAUX | LA ROCHELLE | 21-16 | 21123 | 2016 | Top 14 | Bordeaux | Chaban Delmas (Parc Lescure) |
| 21 | LYON OU | LA ROCHELLE | 26-29 | 20800 | 2022 | Top 14 | Lyon | Stade Gerland |
| 22 | LYON OU | LA ROCHELLE | 53-17 | 19777 | 2025 | Top 14 | Lyon | Stade Gerland |
| 23 | CLERMONT | LA ROCHELLE | 33-19 | 18998 | 2025 | Top 14 | ||
| 24 | TOULOUSE | LA ROCHELLE | 26-17 | 18838 | 2023 | Top 14 | ||
| 25 | TOULOUSE | LA ROCHELLE | 19-14 | 18838 | 2018 | Top 14 | ||
| 26 | CLERMONT | LA ROCHELLE | 30-26 | 18778 | 2017 | Top 14 | ||
| 27 | CLERMONT | LA ROCHELLE | 57-8 | 18679 | 2016 | Top 14 | ||
| 28 | TOULOUSE | LA ROCHELLE | 33-28 | 18669 | 2022 | Play Off Championnat Rugby 1/4 f | ||
| 29 | TOULOUSE | LA ROCHELLE | 35-27 | 18000 | 2025 | Top 14 | ||
| 30 | RACING PARIS | LA ROCHELLE | 49-0 | 17856 | 2020 | Top 14 | Nanterre | U Arena |
| 31 | LYON OU | LA ROCHELLE | 19-36 | 17790 | 2026 | Top 14 | Stade Gerland | |
| 32 | CLERMONT | LA ROCHELLE | 21-17 | 17669 | 2018 | Top 14 | ||
| 33 | TOULOUSE | LA ROCHELLE | 21-27 | 17306 | 2017 | Top 14 | ||
| 34 | STADE FRANCAIS | LA ROCHELLE | 26-24 | 17178 | 2026 | Top 14 | ||
| 35 | STORMERS | LA ROCHELLE | 42-21 | 17058 | 2026 | Coupe d'europe de rugby Poule 3 | ||
| 36 | TOULON | LA ROCHELLE | 29-34 | 17033 | 2024 | Play Off Championnat Rugby 1/4 f | ||
| 37 | BAYONNE | LA ROCHELLE | 45-12 | 17000 | 2015 | Top 14 | ||
| 38 | CLERMONT | LA ROCHELLE | 32-27 | 16907 | 2026 | Top 14 | ||
| 39 | TOULOUSE | LA ROCHELLE | 50-3 | 16865 | 2011 | Top 14 | ||
| 40 | CLERMONT | LA ROCHELLE | 34-10 | 16810 | 2011 | Top 14 | ||
| 41 | TOULON | LA ROCHELLE | 39-14 | 16749 | 2026 | Top 14 | ||
| 42 | CLERMONT | LA ROCHELLE | 30-10 | 16629 | 2015 | Top 14 | ||
| 43 | CLERMONT | LA ROCHELLE | 11-10 | 16467 | 2024 | Top 14 | ||
| 44 | TOULON | LA ROCHELLE | 26-20 | 16204 | 2018 | Top 14 | ||
| 45 | BAYONNE | LA ROCHELLE | 23-22 | 16132 | 2020 | Top 14 | ||
| 46 | PAU | LA ROCHELLE | 18-15 | 16000 | 2018 | Top 14 | ||
| 47 | LYON OU | LA ROCHELLE | 28-17 | 16000 | 2024 | Top 14 | Lyon | Stade Gerland |
| 48 | LYON OU | LA ROCHELLE | 45-17 | 15884 | 2020 | Top 14 | Lyon | Stade Gerland |
| 49 | LYON OU | LA ROCHELLE | 15-19 | 15708 | 2018 | Top 14 | Lyon | Stade Gerland |
| 50 | CLERMONT | LA ROCHELLE | 23-22 | 15671 | 2022 | Top 14 | ||
| 51 | GRENOBLE | LA ROCHELLE | 35-3 | 15623 | 2012 | Pro D2 | Grenoble | Stade des Alpes |
| 52 | RACING PARIS | LA ROCHELLE | 13-20 | 15552 | 2022 | Coupe d'europe de rugby 1/2 f | Lens | Felix Bollaert-Delelis |
| 53 | LLANELLI | LA ROCHELLE | 29-17 | 15373 | 2018 | Coupe d'europe de rugby 1/4 f | ||
| 54 | TOULON | LA ROCHELLE | 60-19 | 15174 | 2015 | Top 14 | ||
| 55 | STADE FRANCAIS | LA ROCHELLE | 22-17 | 15007 | 2025 | Top 14 | ||
| 56 | ULSTER | LA ROCHELLE | 20-13 | 15004 | 2018 | Coupe d'europe de rugby Poule 1 | ||
| 57 | RACING PARIS | LA ROCHELLE | 23-10 | 15000 | 2022 | Top 14 | Nanterre | U Arena |
| 58 | PAU | LA ROCHELLE | 32-18 | 15000 | 2025 | Top 14 | ||
| 59 | PAU | LA ROCHELLE | 20-29 | 14999 | 2024 | Top 14 | ||
| 60 | PAU | LA ROCHELLE | 23-28 | 14897 | 2019 | Top 14 | ||
| 61 | RACING PARIS | LA ROCHELLE | 39-36 | 14894 | 2023 | Top 14 | Nanterre | U Arena |
| 62 | PAU | LA ROCHELLE | 53-33 | 14678 | 2026 | Top 14 | ||
| 63 | TOULOUSE | LA ROCHELLE | 33-26 | 14526 | 2019 | Top 14 | ||
| 64 | LYON OU | LA ROCHELLE | 29-19 | 14513 | 2019 | Top 14 | Lyon | Stade Gerland |
| 65 | TOULON | LA ROCHELLE | 25-23 | 14272 | 2024 | Top 14 | ||
| 66 | PERPIGNAN | LA ROCHELLE | 29-31 | 14233 | 2026 | Top 14 | ||
| 67 | PERPIGNAN | LA ROCHELLE | 21-13 | 14232 | 2025 | Top 14 | ||
| 68 | LYON OU | LA ROCHELLE | 29-25 | 14192 | 2017 | Top 14 | Lyon | Stade Gerland |
| 69 | BAYONNE | LA ROCHELLE | 23-14 | 14176 | 2011 | Top 14 | ||
| 70 | PERPIGNAN | LA ROCHELLE | 27-15 | 14158 | 2024 | Top 14 | ||
| 71 | PAU | LA ROCHELLE | 30-16 | 14000 | 2013 | POD2 1/2 f | ||
| 72 | TOULON | LA ROCHELLE | 20-23 | 13792 | 2017 | Top 14 | ||
| 73 | BAYONNE | LA ROCHELLE | 29-13 | 13507 | 2023 | Top 14 | ||
| 74 | BAYONNE | LA ROCHELLE | 13-12 | 13507 | 2024 | Top 14 | ||
| 75 | PAU | LA ROCHELLE | 15-11 | 13500 | 2016 | Top 14 | ||
| 76 | LYON OU | LA ROCHELLE | 21-23 | 13465 | 2023 | Top 14 | Lyon | Stade Gerland |
| 77 | PAU | LA ROCHELLE | 32-36 | 13288 | 2023 | Top 14 | ||
| 78 | TOULON | LA ROCHELLE | 45-26 | 13187 | 2025 | Top 14 | ||
| 79 | TOULOUSE | LA ROCHELLE | 39-22 | 13129 | 2016 | Top 14 | ||
| 80 | CLERMONT | LA ROCHELLE | 22-13 | 13111 | 2023 | Top 14 | ||
| 81 | TOULON | LA ROCHELLE | 9-13 | 12970 | 2019 | Top 14 | ||
| 82 | WASPS | LA ROCHELLE | 21-3 | 12931 | 2018 | Coupe d'europe de rugby Poule 1 | ||
| 83 | TOULON | LA ROCHELLE | 36-0 | 12921 | 2008 | Pro D2 | ||
| 84 | PAU | LA ROCHELLE | 16-14 | 12754 | 2012 | POD2 1/2 f | ||
| 85 | TOULON | LA ROCHELLE | 45-24 | 12653 | 2016 | Top 14 | ||
| 86 | EXETER | LA ROCHELLE | 33-14 | 12632 | 2020 | Coupe d'europe de rugby Poule 2 | ||
| 87 | TOULON | LA ROCHELLE | 12-9 | 12632 | 2011 | Top 14 | ||
| 88 | GRENOBLE | LA ROCHELLE | 39-23 | 12594 | 2016 | Top 14 | Grenoble | Stade des Alpes |
| 89 | BAYONNE | LA ROCHELLE | 17-42 | 12500 | 2017 | Top 14 | ||
| 90 | TOULOUSE | LA ROCHELLE | 29-26 | 12400 | 2015 | Top 14 | ||
| 91 | MONTPELLIER | LA ROCHELLE | 40-24 | 12392 | 2018 | Top 14 | ||
| 92 | TOULON | LA ROCHELLE | 41-11 | 12365 | 2022 | Top 14 | ||
| 93 | PERPIGNAN | LA ROCHELLE | 21-16 | 12365 | 2011 | Top 14 | ||
| 94 | TOULON | LA ROCHELLE | 23-3 | 12322 | 2020 | Top 14 | ||
| 95 | CASTRES | LA ROCHELLE | 26-31 | 12258 | 2026 | Top 14 | ||
| 96 | PAU | LA ROCHELLE | 13-44 | 12157 | 2020 | Top 14 | ||
| 97 | CASTRES | LA ROCHELLE | 25-24 | 12097 | 2024 | Top 14 | ||
| 98 | NORTHAMPTON | LA ROCHELLE | 13-31 | 12049 | 2023 | Coupe d'europe de rugby Poule 2 | ||
| 99 | RACING PARIS | LA ROCHELLE | 32-10 | 12047 | 2024 | Top 14 | U Arena | |
| 100 | GRENOBLE | LA ROCHELLE | 21-28 | 12000 | 2019 | Top 14 | Grenoble | Stade des Alpes |
| 101 | PAU | LA ROCHELLE | 13-23 | 12000 | 2017 | Top 14 | ||
| 102 | RACING PARIS | LA ROCHELLE | 15-38 | 12000 | 2017 | Top 14 | Colombes | Stade Yves du Manoir |
| 103 | PERPIGNAN | LA ROCHELLE | 10-29 | 11921 | 2023 | Top 14 | ||
| 104 | STADE FRANCAIS | LA ROCHELLE | 18-13 | 11921 | 2024 | Top 14 | ||
| 105 | VANNES | LA ROCHELLE | 29-30 | 11867 | 2025 | Top 14 | ||
| 106 | PERPIGNAN | LA ROCHELLE | 22-13 | 11835 | 2022 | Top 14 | ||
| 107 | PAU | LA ROCHELLE | 16-22 | 11832 | 2022 | Top 14 | ||
| 108 | BRIVE | LA ROCHELLE | 37-15 | 11742 | 2015 | Top 14 | ||
| 109 | CASTRES | LA ROCHELLE | 28-24 | 11722 | 2025 | Top 14 | ||
| 110 | HARLEQUINS | LA ROCHELLE | 27-34 | 11705 | 2018 | Coupe d'europe de rugby Poule 1 | ||
| 111 | CASTRES | LA ROCHELLE | 17-32 | 11653 | 2023 | Top 14 | ||
| 112 | GRENOBLE | LA ROCHELLE | 30-12 | 11510 | 2015 | Top 14 | Grenoble | Stade des Alpes |
| 113 | STADE FRANCAIS | LA ROCHELLE | 43-10 | 11500 | 2015 | Top 14 | ||
| 114 | GRENOBLE | LA ROCHELLE | 19-22 | 11500 | 2017 | Top 14 | Grenoble | Stade des Alpes |
| 115 | RACING PARIS | LA ROCHELLE | 13-19 | 11498 | 2019 | Play Off Championnat Rugby 1/4 f | Colombes | Stade Yves du manoir |
| 116 | BRIVE | LA ROCHELLE | 26-9 | 11482 | 2011 | Top 14 | ||
| 117 | TOULON | LA ROCHELLE | 26-16 | 11419 | 2007 | Pro D2 | ||
| 118 | BRIVE | LA ROCHELLE | 10-19 | 11176 | 2018 | Top 14 | ||
| 119 | PERPIGNAN | LA ROCHELLE | 29-49 | 11023 | 2019 | Top 14 | ||
| 120 | OYONNAX | LA ROCHELLE | 37-9 | 11000 | 2015 | Top 14 | ||
| 121 | MONTPELLIER | LA ROCHELLE | 12-11 | 11000 | 2017 | Top 14 | ||
| 122 | BRIVE | LA ROCHELLE | 31-10 | 10890 | 2013 | Pro D2 | ||
| 123 | MONTPELLIER | LA ROCHELLE | 26-6 | 10781 | 2011 | Top 14 | ||
| 124 | BIARRITZ | LA ROCHELLE | 32-30 | 10711 | 2011 | Top 14 | ||
| 125 | MONTPELLIER | LA ROCHELLE | 15-15 | 10692 | 2015 | Top 14 | ||
| 126 | OYONNAX | LA ROCHELLE | 19-17 | 10631 | 2024 | Top 14 | ||
| 127 | BRIVE | LA ROCHELLE | 28-6 | 10586 | 2016 | Top 14 | ||
| 128 | MONTPELLIER | LA ROCHELLE | 26-15 | 10568 | 2024 | Top 14 | ||
| 129 | BRIVE | LA ROCHELLE | 17-19 | 10458 | 2023 | Top 14 | ||
| 130 | STADE FRANCAIS | LA ROCHELLE | 35-24 | 10360 | 2018 | Top 14 | ||
| 131 | STADE FRANCAIS | LA ROCHELLE | 41-26 | 10352 | 2011 | Top 14 | Paris | Stade Charlety |
| 132 | AGEN | LA ROCHELLE | 29-14 | 10308 | 2011 | Top 14 | ||
| 133 | MONTPELLIER | LA ROCHELLE | 37-13 | 10282 | 2026 | Top 14 | ||
| 134 | MONTPELLIER | LA ROCHELLE | 36-14 | 10253 | 2019 | Top 14 | ||
| 135 | STADE FRANCAIS | LA ROCHELLE | 27-14 | 10249 | 2023 | Top 14 | ||
| 136 | STADE FRANCAIS | LA ROCHELLE | 31-26 | 10222 | 2017 | Top 14 | ||
| 137 | BRIVE | LA ROCHELLE | 29-28 | 10193 | 2017 | Top 14 | ||
| 138 | RACING PARIS | LA ROCHELLE | 24-26 | 10112 | 2026 | Top 14 | U Arena | |
| 139 | BRIVE | LA ROCHELLE | 6-8 | 10109 | 2022 | Top 14 | ||
| 140 | MONTPELLIER | LA ROCHELLE | 30-16 | 9928 | 2020 | Top 14 | ||
| 141 | CASTRES | LA ROCHELLE | 31-30 | 9670 | 2022 | Top 14 | ||
| 142 | STADE FRANCAIS | LA ROCHELLE | 33-20 | 9654 | 2016 | Top 14 | ||
| 143 | STADE FRANCAIS | LA ROCHELLE | 12-14 | 9575 | 2019 | Top 14 | ||
| 144 | MONTPELLIER | LA ROCHELLE | 21-11 | 9500 | 2022 | Top 14 | ||
| 145 | GLOUCESTER | LA ROCHELLE | 18-24 | 9324 | 2011 | Bouclier europeen Poule | Kingsholm | |
| 146 | RACING PARIS | LA ROCHELLE | 43-18 | 9150 | 2011 | Top 14 | Colombes | Stade Yves du manoir |
| 147 | CASTRES | LA ROCHELLE | 31-15 | 9126 | 2018 | Top 14 | ||
| 148 | AGEN | LA ROCHELLE | 33-18 | 9046 | 2014 | Pro D2 | ||
| 149 | BIARRITZ | LA ROCHELLE | 27-24 | 9000 | 2022 | Top 14 | ||
| 150 | AGEN | LA ROCHELLE | 26-21 | 9000 | 2010 | Pro D2 | ||
| 151 | LYON OU | LA ROCHELLE | 16-16 | 8914 | 2015 | Top 14 | ||
| 152 | CASTRES | LA ROCHELLE | 67-20 | 8800 | 2016 | Top 14 | ||
| 153 | CASTRES | LA ROCHELLE | 30-15 | 8512 | 2015 | Top 14 | ||
| 154 | AGEN | LA ROCHELLE | 19-7 | 8490 | 2019 | Top 14 | ||
| 155 | RACING PARIS | LA ROCHELLE | 16-17 | 8400 | 2025 | Top 14 | Creteil | Stade Duvauchelle |
| 156 | CASTRES | LA ROCHELLE | 25-10 | 8328 | 2011 | Top 14 | ||
| 157 | PAU | LA ROCHELLE | 40-25 | 8200 | 2013 | Pro D2 | ||
| 158 | STADE FRANCAIS | LA ROCHELLE | 21-20 | 8000 | 2020 | Top 14 | ||
| 159 | STADE FRANCAIS | LA ROCHELLE | 25-20 | 8000 | 2022 | Top 14 | ||
| 160 | MONTPELLIER | LA ROCHELLE | 25-20 | 8000 | 2016 | Top 14 | ||
| 161 | CASTRES | LA ROCHELLE | 18-26 | 7903 | 2017 | Top 14 | ||
| 162 | AGEN | LA ROCHELLE | 31-27 | 7767 | 2016 | Top 14 | ||
| 163 | PAU | LA ROCHELLE | 17-12 | 7688 | 2012 | Pro D2 | ||
| 164 | LYON OU | LA ROCHELLE | 25-14 | 7612 | 2014 | Pro D2 | ||
| 165 | AGEN | LA ROCHELLE | 24-12 | 7508 | 2008 | Pro D2 | ||
| 166 | TOULON | LA ROCHELLE | 69-13 | 7491 | 2005 | Pro D2 | ||
| 167 | AGEN | LA ROCHELLE | 15-20 | 7356 | 2018 | Top 14 | ||
| 168 | OYONNAX | LA ROCHELLE | 38-38 | 7345 | 2018 | Top 14 | ||
| 169 | RACING PARIS | LA ROCHELLE | 27-8 | 7202 | 2015 | Top 14 | Colombes | Stade Yves du Manoir |
| 170 | ULSTER | LA ROCHELLE | 41-24 | 7169 | 2026 | Bouclier europeen 1/4 f | ||
| 171 | LYON OU | LA ROCHELLE | 22-15 | 7057 | 2013 | Pro D2 | ||
| 172 | AGEN | LA ROCHELLE | 19-16 | 7000 | 2009 | Pro D2 | ||
| 173 | ALBI | LA ROCHELLE | 29-22 | 7000 | 2009 | Pro D2 | ||
| 174 | NARBONNE | LA ROCHELLE | 16-13 | 7000 | 2010 | Pro D2 | ||
| 175 | BEGLES-BORDEAUX | LA ROCHELLE | 14-28 | 7000 | 2010 | Pro D2 | ||
| 176 | OYONNAX | LA ROCHELLE | 17-16 | 7000 | 2016 | Top 14 | ||
| 177 | GLASGOW | LA ROCHELLE | 7-12 | 6801 | 2020 | Coupe d'europe de rugby Poule 2 | ||
| 178 | OYONNAX | LA ROCHELLE | 18-3 | 6800 | 2013 | Pro D2 | ||
| 179 | OYONNAX | LA ROCHELLE | 25-18 | 6800 | 2012 | Pro D2 | ||
| 180 | MONTPELLIER | LA ROCHELLE | 16-0 | 6735 | 2025 | Top 14 | ||
| 181 | GLASGOW | LA ROCHELLE | 30-38 | 6723 | 2022 | Coupe d'europe de rugby Poule 1 | ||
| 182 | AURILLAC | LA ROCHELLE | 25-19 | 6500 | 2009 | Pro D2 | ||
| 183 | ALBI | LA ROCHELLE | 29-22 | 6304 | 2009 | Pro D2 | ||
| 184 | PAU | LA ROCHELLE | 20-19 | 6237 | 2009 | Pro D2 | ||
| 185 | RACING PARIS | LA ROCHELLE | 20-19 | 6192 | 2016 | Top 14 | Colombes | Stade Yves du Manoir |
| 186 | SALE | LA ROCHELLE | 25-15 | 6087 | 2020 | Coupe d'europe de rugby Poule 2 | ||
| 187 | PAU | LA ROCHELLE | 6-6 | 6080 | 2010 | Pro D2 | ||
| 188 | BOURGOIN | LA ROCHELLE | 16-16 | 6000 | 2014 | Pro D2 | ||
| 189 | PAU | LA ROCHELLE | 20-19 | 5987 | 2009 | Pro D2 | ||
| 190 | BEZIERS | LA ROCHELLE | 23-19 | 5976 | 2008 | Pro D2 | ||
| 191 | BRIVE | LA ROCHELLE | 24-13 | 5954 | 2003 | Pro D2 | ||
| 192 | AGEN | LA ROCHELLE | 17-28 | 5813 | 2011 | Bouclier europeen Poule | Stade Armandie | |
| 193 | AGEN | LA ROCHELLE | 19-16 | 5790 | 2009 | Pro D2 | ||
| 194 | MONT-DE-MARSAN | LA ROCHELLE | 31-28 | 5700 | 2014 | Pro D2 | ||
| 195 | GRENOBLE | LA ROCHELLE | 12-3 | 5669 | 2008 | Pro D2 | ||
| 196 | BEZIERS | LA ROCHELLE | 29-15 | 5574 | 2006 | Pro D2 | ||
| 197 | PAU | LA ROCHELLE | 18-13 | 5568 | 2008 | Pro D2 | ||
| 198 | BEGLES-BORDEAUX | LA ROCHELLE | 22-23 | 5500 | 2009 | Pro D2 | ||
| 199 | BAYONNE | LA ROCHELLE | 25-16 | 5420 | 2004 | Pro D2 | ||
| 200 | AURILLAC | LA ROCHELLE | 25-19 | 5369 | 2009 | Pro D2 |